تبلیغات
غبار فتنه - احیای فتنه زیر چتر اصلاحات
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  یکشنبه 29 آبان 1390
نویسنده :  rahjo
اصلاح‌طلبان كه این روزها در محافل سیاسی خود به برنامه‌ریزی برای تبلیغات انتخاباتی روی آورده‌اند، به خوبی دریافته‌اند كه تنها راه برای ادامه حیات سیاسی، ورود به عرصه انتخابات است...


این عده البته به بهانه انتخابات در حال سازماندهی نقش‌های تازه‌ای برای خود و نیروهای مردمی حامی خود هستند...

ادامه مطلب...


  • سرپوش گذاری روی اختلافات
عملكرد اصلاح‌طلبان پس از انتخابات سال ۸۸ به گونه‌ای پیش رفت كه خواه ناخواه آینده سیاسی‌شان را با تحركات طیف فتنه‌ گره زده است، از این رو آنان برای تبلیغات انتخاباتی خود برای مجلس نهم پیش از انجام هر كاری در پی آنند كه سرپوشی محكم و مطمئن روی اختلافات میان خاتمی و میرحسین موسوی قرار دهند. این اختلافات كه در مدتی كوتاه پس از فرونشستن هیجانات خیابانی و موج‌سواری روی احساسات مردم، شاخ و برگ تازه‌ای پیدا كرد، اكنون به اوج خود رسیده است و نقطه شفاف آن روی محور انتخابات پیداست؛ چنانكه میرحسین موسوی بر تحریم انتخابات مصر است و سید محمد خاتمی تنها راه باقی ماندن در فضای سیاسی كشور را حضور در انتخابات می‌داند. این قبیل اختلافات كه به این حد و اندازه محدود نیست، البته می‌تواند یك بازی چند بعدی در راستای تقسیم نقش برای تجمیع افكار و گروه‌ها از سلایق مختلف زیر یك چتر تلقی شود. با این وجود آنچه برای افكار عمومی روشن جلوه كرده است اختلاف بزرگ میان سران فتنه و سران اصلاحات است. هر كدام‌سازی را كوك می‌كنند و در عین حال سعی دارند همخوانی خود را به رخ افكار عمومی بكشانند و از درز اختلافات درون گروهی به بیرون جلوگیری و اینگونه وانمود كنند كه ما همه یكی هستیم و یك عقیده را دنبال می‌كنیم.
  • تلاش تاج زاده برای لیدر شدن
استفاده از عناصر دوزیست سیاسی چون تاج‌زاده برای ایجاد همگرایی میان طیف فتنه و جناح اصلاحات و هل دادن افكار عمومی روی ریل تبلیغات و برنامه‌های انتخاباتی دلخواه، راهبردی است كه از مدت‌ها پیش در اردوگاه اصلاحات شناسایی شده است. مصطفی تاج‌زاده كه مدام در رسانه‌های جریان فتنه در قبال رویكرد اصلاح‌طلبان به نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رویكرد تحریم را پیشنهاد كرده بود، اخیراً در دیداری كه محمد سلامتی دبیركل سازمان منحله مجاهدین انقلاب با وی داشته، نظر خود را تغییر داده است. این گزارش حاكی است در این دیدار به استفاده از ظرفیت انتخابات برای ساماندهی مجدد نیروهای اصلاح‌طلب و ارتباطات آسوده استانی تأكید شده و سلامتی خواستار همراهی تاج زاده با سناریوی انتخاباتی اصلاح‌طلبان شده است. تاج زاده نیز در این جلسه تأكید كرده است كه «ما تا می‌توانیم باید مانع از فهمیدن اختلاف میان خاتمی و موسوی توسط بدنه سبزها شویم؛ اگر این اختلاف را بدنه بفهمد دیگر نمی‌توانیم جنبش را پای خاتمی بیاوریم.»
  • احیای فتنه به نفع اصلاحات
بر اساس این اخبار می‌توان ادعا كرد كه با دیدار مزبور در راستای لاپوشانی اختلافات موجود و نیز فعال ساختن بدنه فتنه‌گران جهت كانالیزه كردن آن به سوی خاتمی، سناریوی جدید و آلوده به نفاق فتنه‌گران به لیدری تاج زاده كلید خورده است. آنان در این سناریو به دنبال آن هستند تا بدنه مرده فتنه سبز را احیا كنند و سپس طی یك مرحله آن را به سمت جبهه اصلاحات و زیر سایه سید محمد خاتمی بكشانند. مصاحبه‌ای كه اخیراً به نقل از تاج زاده در یكی از سایت‌های ضدانقلابی منتشر شده و وی در آن خواستار آغاز دوشنبه‌های اعتراضی توسط جریان فتنه شده است، شاهدی بر این مدعاست كه آنان درصدد كشاندن جماعتی به خیابان‌ها در راستای سوء‌استفاده‌های تشكیلاتی خود هستند. بر اساس این سناریو، تاج‌زاده و برخی از فتنه‌گران نقش تحریك بدنه را ایفا كرده و قرار است به آرامی بدنه را به سوی خاتمی شیفت نمایند.
  • عبور از میانبرهای ویران
حال سؤال اینجاست كه اساسا تلاش برای «پنهان نگه داشتن اختلافات میان خاتمی و موسوی» و نیز «تجمیع ظرفیت فتنه زیر چتر اصلاحات» آیا می‌تواند كمكی برای اقبال مردم به اصلاح‌طلبان باشد و رای ملت در انتخابات نهم مجلس را به سمت آنان سوق دهد؟ و دیگر آنكه آیا دلیل روی گرداندن مردم از اصلاحات در انتخابات قبلی، وجود اختلافات میان آنان یا مسائلی از این قبیل بود كه اینك آنان نقطه اصلی تلاش و توجه خود را برای رفع این نقیصه متمركز كرده‌اند؟ به روشنی پیداست این بازی تازه كه آنان در پیش گرفته‌اند فقط برای فریب افكار عمومی و عبور از میانبر ویران نفاق جهت رسیدن به مطامع سیاسی است؛ میانبری پر از ریگ‌های داغ و سوزان كه آنان تاكنون بارها و بارها از آن عبور كرده‌اند و اما به مقصد نرسیده‌اند. حال چه زمانی قرار است دست از لجبازی با نظام بردارند و در مسیر اصلی و صراط مستقیم قدم بگذارند، بستگی به میزان درك آنان از عبرت‌های تاریخ دارد.:: مرتبط با: اخبار فتنه ,
:: برچسب‌ها: انتخابات مجلس , اصلاح طلبان , فتنه گران , احیای فتنه , میرحسین موسوی , محمد خاتمی , تاج زاده ,
:: لینک های مرتبط: خبرگزاری جوان آنلاین ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک