تبلیغات
غبار فتنه - چراغ خاموش به سمت مجلس!
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  پنجشنبه 24 آذر 1390
نویسنده :  rahjo
فشار خوئینی‌ها برای به‌هم نخوردن بازی "چراغ خاموش، موتور روشن">>>میدونم خوب نیست که آدم همه متن مطلبشو تو صفحه اول بذاره ولی دلمون نیومد براش ادامه مطلب بذارم !

خوب تا آخر بخونید....

استراتژی "مشارکت مشروط" (در واقع تحریم اعلام نشده) حامیان داخلی فتنه برای حضور چراغ خاموش در انتخابات مجلس هم‌زمان با گرفتن ژست‌های تحریم انتخابات که رجانیوز پیش از این هدف از پیگیری آن را امتیازگیری از نظام عنوان کرده بود، امروز با مصاحبه رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مبنی بر عدم ارائه لیست از سوی این جریان، یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک شد.

این در حالی است که بدلیل اختلاف شدید اعضای شورای هماهنگی اصلاحات بر سر این موضع، دبیر دوره‌ای شورای هماهنگی موفق به انتشار بیانیه‌ای با امضای همه اعضای این شورا نشده و علی محمد غریبانی رئیس دوره‌ای این شورا، ترجیح داده است تا در قالب مصاحبه با ایسنا این خبر را اعلام کرده و از "انتشار بیانیه یا بیانیه‌هایی از سوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در آینده نزدیك" خبر دهد.

غریبانی در مصاحبه خود با ایسنا که با وجود تغییرات مکرر مدیریتی، همچنان مواضع جریان نزدیک به مجمع روحانیون مبارز را پوشش می‌دهد، با یادآوری موقعیت حساس و سرنوشت‌ساز حامیان داخلی فتنه، اعلام کرده است: «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بر این امر واقف است كه اگر كوچك‎ترین اشتباهی در برنامه اصلاح‌طلبی و روند كار خود داشته باشد و یا از اهداف و اصول اصلاح‌طلبی انحراف پیدا كرده یا در مدیریت خود اشتباه كند، یقینا موجب شكست خواهد بود و از نظر آیندگان غیرقابل بخشش است.»

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در حالی امروز در مقام سخنگوی جریان متمایل به فتنه از ارائه نكردن لیست توسط این جریان در انتخابات آتی مجلس خبر داد که اخبار دریافتی خبرنگار رجانیوز، حاکی از اعلام این موضع برخلاف نظر غالب اعضای شورای هماهنگی به دلیل اصرار چهره‌های پشت پرده این جریان است.

این در حالی است که بنابر اطلاعات دریافتی رجانیوز به دلیل جلسات مکرر چهره‌های پشت پرده فتنه با وی برای اتخاذ این موضع بدون لحاظ كردن نظرات سایر اعضای شورای هماهنگی اصلاحات، این شورا را در آستانه فروپاشی قرار داده است. چنانکه علاوه بر جلسات مکرر غریبانی با محمد موسوی خوئینی‌ها، جلسات وی با "مرتضی. م" از اعضای حزب منحله مشارکت به عنوان رابط محمد خاتمی، موجب نگرانی اعضای شورای هماهنگی اصلاحات، از تسلط مجدد مشارکت و مجاهدین انقلاب بر این شورا و از کانال خاتمی و خوئینی‌ها شده است. چنانکه این سیطره و دیکتاتوری در شورای مذکور در زمان فعالیت قانونی این دو حزب، عملا موجب حذف سایر جریان‌های اصلاح طلب از شورای هماهنگی اصلاحات شده بود.

در عین حال و در کنار تلاش خاتمی و خوئینی‌ها برای نمایش ژست عدم حضور در انتخابات از سوی جریان متمایل به فتنه در انتخابات آینده مجلس، اسحاق جهانگیری که از وی به عنوان محور لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم یاد می‌شود، هفته گذشته در گفت‌وگویی با ایلنا از لزوم حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس و ارائه لیست از سوی این جریان خبر داده و به نقل از خاتمی از آنچه رسانه‌های ضد انقلاب شرط گذاری خاتمی برای حضور در انتخابات مجلس عنوان کرده بود، ابراز برائت کرد.

وی در این گفتگو در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات خاتمی درباره شرایط سیاسی کشور و انتخابات مجلس، به منزله شرط برای مشارکت بوده است؟ با یادآوری گفت‌وگوی خود با خاتمی در این زمینه پاسخ داد: «پس از انعکاس این مطالب، بنده صحبتی با آقای خاتمی داشتم که آیا واقعا منظور شما از اظهارات اخیر به منزله شرط حضور در انتخابات بوده که وی عنوان کرد به هیچ وجه شرطی مد نظر نداشته است. آقای خاتمی در این خصوص مطرح کرد که وی تنها تبیین کرده که در انتخاباتی همه نیرو‌ها و گروه‌های سیاسی کشور می‌توانند حضور حداکثری داشته باشند که در یک فضای رقابتی و سالم رخ دهد.»

در همین حال، مصطفی کواکبیان نماینده جنجالی این جریان در مجلس هشتم نیز در گفت‌وگویی از ارائه لیست انتخاباتی کشوری توسط حزب متبوعش در صورت وجود 150 نامزد انتخاباتی اصلاح طلب خبر داده بود. وی در نشستی که به تبیین مواضع حزب مردمسالاری در انتخابات آینده اختصاص داشت، با یادآوری مصوبه این حزب گفت: «طبق مصوبه حزب مردمسالاری اگر 150 كرسی در سراسر كشور داشته باشیم، لیست كشوری ارائه خواهیم كرد. اینكه می گوییم 150 نامزد به دلیل اكثریت نمایندگان از تعداد 290 نماینده است اما اگر این‎گونه نباشد و ما نتوانیم شركت كنیم، از مردم برای مشاركت در انتخابات دعوت خواهیم كرد.»

در عین حال، بر اساس گفته‌های منابع آگاه، جریان فتنه و جریان‌های متمایل به آن، به دو دلیل تمایلی به اعلام رویكرد "مشاركت فعال" در انتخابات ندارند اما تمام تلاش خود را برای فرستادن گزینه‌های‌شان به مجلس خواهند كرد؛ اول اینكه این طیف می‌داند كه تعداد قابل توجهی از گزینه‌هایش به‌دلیل مشاركت در فتنه، اصرار بر فتنه‌گری و ابراز ندامت و مرز بندی نكردن با بیگانگان از فیلترهای نظارتی عبور نخواهند كرد. دوم اینكه، به‌دلیل ایجاد انزجار در بخش عمده‌ای از افكار عمومی نسبت به این افراد، ظرفیت اجتماعی خدشه در انتخابات آزاد در صورت رد صلاحیت این افراد نیز وجود نخواهد داشت.

بنابراین، جریان فتنه داخلی مترصد خواهد بود تا بدون دعوت علنی به حضور در انتخابات و تقویت مشاركت حداكثری، با چراغ خاموش و كم كردن از حساسیت‌ها، مهره‌های گمنام خود را به داخل مجلس بفرستد، این در حالی است كه آسیب این فعالیت چراغ خاموش، چیزی جز خاموش شدن چراغ فعالیت سیاسی این جریان در قالب تشكیلات و در نتیجه در محاق رفتن بیشتر آن‌ها و میل كردن سمت و سوی فعالیت‌های‌شان به سمت گروه‌هایی مانند نهضت آزادی نخواهد بود و همچنین در شرایطی كه همین اكنون نیز اقلیت مجلس، یك اقلیت كم‌اثر است، رویكرد فوق، حتی در صورت موفقیت نسبی به شكل‌گیری یك اقلیت ضعیف‌تر با چهره‌های كم‌تجربه‌تر و محافظه‌كارتر منجر خواهد شد كه این رویه، به هیچ‌وجه مورد نظر طیفی از جریان اصلاح‌طلب نیست كه آتشی برای فتنه 88 و پس از آن نبود و همچنان تمایل دارد در صحنه حضور داشته باشد.

:: مرتبط با: اخبار فتنه , انتخابات ,
:: برچسب‌ها: خاتمی , خوئینی ها , چراغ خاموش , مهره سفید ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک