تبلیغات
غبار فتنه - آرایش جریان های سیاسی درانتخابات!
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  چهارشنبه 14 دی 1390
نویسنده :  rahjo
جریان های سیاسی در انتخابات


  • حضور پررنگ اصولگرایان
  • تحركات انتخاباتی‌‌ اصلاح طلبان
  • اعلام آمادگی دولتی‌ها برای مجلس نهم               ادامه مطلب ........
به نقل از روزنامه تهران:

نگاهی به اسامی ثبت‌نام كنندگان انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد كه در انتخابات پیش رو همه سلایق سیاسی حضور خواهند داشت. چرا كه از نمایندگان ادوار گذشته تا اصولگرایان منتقد و حامی دولت و دولتی‌ها در انتخابات حضور دارند. در این میان حضور افراد عادی را هم نمی‌توان نادیده گرفت. در انتخابات پیش رو نخبگان نیز شركت دارند كه از جمله آنان می‌توان به حضور مجید رفیعی مدیر مسئول روزنامه تهران امروز و مدیر سابق سایت فردا نیوز برای كاندیداتوری انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابیه یكی از شهرستان‌ها اشاره كرد. وی فعالیت خبری خود را از سال 84 آغاز كرده و دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) است و با توجه به اینكه 31 سال سن دارد، احتمالا جوان‌ترین كاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس است. 

حضور پررنگ اصولگرایان

حضور شخصیتهای سیاسی در ستاد‌های انتخابات كشور و از اظهارنظرهای انتخاباتی افراد و شخصیت‌های سیاسی گرفته تا فعالیت‌های انتخاباتی احزاب و گروه‌ها، از حضور داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس در وزارت کشور و فرمانداری‌ها گرفته تا تشکیل ستادهای مختلف اجرایی، نظارتی و تبلیغاتی، همه و همه یک نکته را گوشزد می‌کنند: انتخابات نزدیک است!

در هفته‌ای كه گذشت چهره‌های شاخص اصولگرایی چون سید محمود علوی عضو مجلس خبرگان رهبری علیرضا زاکانی، غلامعلی حداد عادل، غلامرضا مصباحی مقدم از حوزه انتخابیه تهران، محمدابراهیم نکونام نماینده مردم خوانسار اوایل هفته را برای ثبت‌نام در نظر گرفتند. علاءالدین بروجردی كه در تایید صلاحیت وی تردید وجود دارد نیز در انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام كرد. در عین حال كاندیداتوری علی لاریجانی از قم نیز رسمیت یافت.

علی مطهری نماینده منتقد دولت نیز با تابلوی مستقل خود را برای مجلس نهم كاندیدا كرد.‌حمید رضا كاتوزیان برای بار دیگر از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام كرد. ابوترابی فرد نماینده فعلی قزوین نیز از تهران كاندیدا شد.

حسین فدایی، امیدوار رضایی، علینقی خاموشی احمد، احمد ناطق نوری، حمید رضا ترقی، حسین مظفر، محسن غرویان، مریم بهروزی، زهره الهیان نیز از اصولگرایانی بودند كه برای حضور در انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام كردند.

احمد توكلی و الیاس نادران از نمایندگان تهران نیز كه پیشتر گفته بودند در انتخابات حضور نمی‌یابد از حوزه انتخابیه بندر عباس و گنبد كاووس وارد صحنه انتخابات شدند و به نظر می‌رسد بعد از احراز صلاحیت حوزه انتخابیه خود را به تهران تغییر دهند. مرتضی طلایی نیز داوطلب نمایندگی مجلس نهم از حوزه انتخابیه اصفهان شد.

مرتضی طلایی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنده وابسته به اردوگاه اصولگرایان هستم گفت: اگر تصمیم گرفتم در انتخابات شرکت کنم و جبهه متحد بنده را در لیست خود قرار داد که مشکلی وجود ندارد اگر در لیست جبهه متحد حضور نداشتم شرایط را بررسی می‌کنم و در صورتی که حضور مستقل‌ام به وحدت اصولگرایان ضربه‌ای وارد کند کناره گیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا نباید برای حضور در انتخابات مجلس نهم از نمایندگی شورای اسلامی شهر تهران استعفا می‌دادید، گفت: طبق قانون کسانی که عضو شورای اسلامی شهری هستند تنها از آن شهر نمی‌توانند داوطلب نمایندگی شوند مگر اینکه استعفا دهند، اما می‌توانند از سایر شهرهای کشور برای حضور در انتخابات داوطلب شوند.

تحركات انتخاباتی‌‌ اصلاح طلبان
با اینكه به نظر می‌رسید اصلاح طلبان در انتخابات شركت نكنند اما تعدادی از آنان در انتخابات پیش روی مجلس ثبت‌نام كرده‌اند كه از آن میان علیرضا محجوب، مصطفی كواكبیان، پیمان فروزش، از نمایندگان فعلی مجلس سهیلا جلودار زاده و الهه راستگو، محمد علی کوزه‌گر نماینده شهریار، عسگر اسلام دوست نماینده تالش، ابوالفضل شكوری و علی عسگری از نمایندگان

اصلاح طلب ادوار مجلس كاندیداتوری خود را برای مجلس نهم قطعی كردند. سید حمید حسینی برادر اصلاح طلب سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی است روز جمعه در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت تا از حوزه انتخابیه تهران داوطلب نمایندگی شود وی برادر بزرگ‌تر وزیر ارشاد است و می‌گوید به در خواست بخش خصوصی متقاضی ورود به نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. با این كه تعداد قابل توجهی از اصلاح طلبان ولو با تابلوی مستقل در انتخابات مجلس شركت می‌كنند اما به نظر می‌رسد رقابت جدی در انتخابات پیش رو میان اصولگرایان خواهد بود و چنانچه طیفهای مختلف اصولگرایی - جبهه پایداری وجبهه متحد اصولگرایان - لیستهای جداگانه ارائه دهند می‌توانند به رقابت‌های انتخاباتی گرمای ویژه‌ای بخشند.

اعلام آمادگی دولتی‌ها برای مجلس نهم
در این میان دولتی‌ها هم بیكار ننشستند و درصدد هستند تا افراد نزدیك به دولت را وارد مجلس كنند. در این میان حضور حجت‌الاسلام امیری‌فر امام جماعت نهاد ریاست‌جمهوری تیتر بسیاری از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها شد. امیری فر کسی بود که پیش از این ارتباطش با جریان انحرافی در برخی رسانه‌ها مطرح شده بود. همچنین چند روزی هم به اتهام تولید و انتشار یک سی دی در ارتباط با مهدویت درباره رئیس‌جمهور بازداشت و روانه زندان هم شده بود. از دیگر سو مهرداد بذرپاش ظهر جمعه نهم دیماه به منظور ثبت‌نام در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران حضور یافت. پروین احمدی‌نژاد خواهر رئیس‌جمهور و از اعضای شورای شهر تهران با حضور در ستاد انتخاباتی كشور از حوزه انتخابیه‌ گرمسار كاندیدای انتخابات مجلس شد؛ طاهره نظری همسر منوچهر متکی وزیر خارجه سابق کشورمان از حوزه انتخابیه تهران برای مجلس نهم ثبت‌نام کرد. دیروز بازار حضور اعضای کابینه نهم نیز در انتخابات مجلس نهم از طرف جبهه پایداری نیز داغ بود گویا دولت نهمی‌ها که از حضور در دولت دهم باز مانده‌اند برای حضور در مجلس نهم مشتاق هستند. 

محمد سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت نهم و زهره طبیب زاده مشاور امور زنان رئیس‌جمهور در دولت نهم نیز دیروز برای ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور حاضر شدند تا ‌از حوزه انتخابیه تهران و لیست جبهه پایداری در انتخابات مجلس نهم شرکت کنند. اعضای جبهه پایداری كه پیشتر می‌گفتند هدف از تاسیس این جبهه انتخاباتی نیست به صورت فراگیر در انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام كردند . از علی اصغر زارعی و مرتضی آقا تهرانی كه موسسین جبهه پایداری هستند تا حسینیان، باقری لنكرانی، فاطمه آلیا و زهره سادات لاجوردی دختر شهید لاجوردی از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد.:: مرتبط با: انتخابات ,
:: برچسب‌ها: انتخابات مجلس نهم , آرایش جریان های سیاسی در انتخابات , جریان های سیاسی مختلف در انتخابات , اصولگرایان , اصلاح طلبان , دولتی در مجلس , حضور اصلاح طلبان در انتخابات , اصولگرایان در انتخابات ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک