تبلیغات
غبار فتنه - جنگی به اسم جنگ نرم...
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  شنبه 26 فروردین 1391
نویسنده :  rahjo

برنامه رسانه های غربی علیه
                             جمهوری اسلامی ایران
                                                             (قسمت اول)

نظام سلطه برای اجرای طرح و برنامه‌های خود ، همه ابزارهای ممكن، به ویژه رسانه‌ها را به خدمت گرفته است و با تمام قوا در این زمینه تلاش می‌كند. برای روشن شدن نقش رسانه‌ها در راهبردی كه نظام سلطه در برخورد جریان اصول‌گرایی اسلامی به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته است، در اینجا این موضوع را ذیل دو عنوان بررسی می‌كنیم:

 
الف) گسترش فساد و تباهی در میان جوانان
ب) تغییر فرهنگ ، قوانین حاكم بر زن و خانواده

در ادامه مطلب بخوانید...

هدف راه اندازی شبکه های mbc persia  و من و تو 1

الف) گسترش فساد و تباهی در میان جوانان :

«خبرگزاری یونایتدپرس» در 12 سپتامبر 2002 م. (21 شهریور 1381 ش.) خبری را با این عنوان برای جهانیان مخابره كرد: نتانیاهو: آمریكا باید با تلویزیون به ایران حمله كند. این خبر، سیاست‌ها و برنامه‌های نظام سلطه را برای گسترش فساد و تباهی در كشور اسلامی ایران با بهره‌گیری از رسانه‌ها به خوبی روشن می‌سازد. متن خبر یاد شده به شرح زیر است:
نخست‌وزیر سابق اسرائیل از آمریكا خواست تا تغییر رژیم را در دو كشور عراق و ایران پی بگیرد. این كار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزه انجام دهد. وی گفت: جریان فرهنگ عامیانه غربی به داخل ایران می‌تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود.
بنیامین نتانیاهو با اشاره به وجود هزاران دیش ماهواره در ایران، به «كمیته اصلاح دولتی» گفت: آمریكا می‌تواند با پخش سریال‌های شبكه فاكس كه افراد زیباروی جوان را در وضعیّت‌های متنوّعی از برهنگی نشان می‌دهد كه زندگی‌های فریبنده و مادّی‌گرایانه دارند و رابطه‌های بی‌قید جنسی برقرار می‌كنند، یك انقلاب را علیه حكومت این كشور برانگیزد.
وی به این كمیته گفت:
این [سریال‌ها] واقعاً براندازانه هستند. جوانان ایرانی دلشان از لباس‌های دل‌پسندی كه در این سریال‌ها می‌بینند، خواهند خواست. آنها استخرها و زندگی‌های پرزرق و برق را خواهند خواست.
«كمیته خطر جاری» كه اعضای آن را برجسته‌ترین عناصر سیاسی و نظامی آمریكا تشكیل می‌دهند، در اكتبر 2005 م. (مهر 1384 ش.) با توجّه به استحكام نظام جمهوری اسلامی و شكست ده‌ها استراتژی نظام سلطه در مقابل ملّت ایران در طول سال‌های گذشته، جنگ سخت را بی‌فایده دانست و خواستار توجّه بیشتر دولت ایالات متّحده به پروژه نرم‌افزاری براندازی از درون شد.
در گزارش كمیته خطر جاری كه مارك پالمر، یكی از اعضای برجسته این كمیته و چهره بانفوذ دستگاه سیاست خارجی آمریكا آن را جمع‌بندی و تدوین كرده، بر براندازی نظام جمهوری اسلامی با تمركز فعّالیت‌ها در سه محور دكترین مهار، نبرد رسانه‌ای و سامان‌دهی نافرمانی مدنی تأكید شده است.
در یكی از محورهای پانزده‌‌گانه این گزارش كه با عنوان ایران و آمریكا؛ رهیافت جدید تنظیم شده است، در مورد بهره‌گیری از شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی برای مقابله با نظام اسلامی چنین می‌خوانیم:
باید شبكه‌های متعدّد رادیو تلویزیونی را برای ایرانیان تدارك دید و پیام‌های خود را با پیشرفته ترین تكنولوژی‌های روز، به دست مردم ایران برسانیم.
گفتنی است مارك پالمر در گفت‌و‌گویی با دبوراه سولومود، خبرنگار روزنامه آمریكایی «نیویورك تایمز»، به صراحت با ایده تهاجم نظامی علیه جمهوری اسلامی مخالفت و اعلام كرد:
ایران به لحاظ وسعت سرزمینی، كمیّت جمعیّت، كیفیّت نیروی انسانی، امكانات نظامی، منابع طبیعی سرشار و موقعیّت جغرافیایی ممتاز در منطقه خاورمیانه و هارتلند نظام بین‌الملل به قدرتی كم‌بدیل تبدیل شده است كه دیگر نمی‌توان با یورش نظامی آن را سرنگون كرد.
پیرو پیشنهاد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و كمیته خطر جاری، برای راه‌اندازی شبكه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با هدف ترویج فساد و ابتذال در جامعه اسلامی ایران، تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفت كه راه‌اندازی شبكه‌های تلویزیونی:
«ام. بی. سی. فارسی» در سال 2008 م.

«فارسی وان» در سال 2009 م.
«من و تو 1»در سال 2010 م
 «زمزمه»13 در سال 2011 م.
 از آن جمله است.
مهم‌ترین موضوع‌هایی كه در این شبكه‌ها دنبال می‌شوند، عبارتند از:
ترویج سبك زندگی غربی
 عادی‌سازی روابط نامشروع
 قبح‌زدایی از پدیده‌هایی چون خیانت زن به شوهر
 دوستی با جنس مخالف
 رابطه جنسی قبل از ازدواج، بارداری قبل از ازدواج
فرزند نامشروع
سقط جنین
هم‌جنس بازی و....

جاهد محسنی، یكی از مالكان شركت رسانه‌ای «موبی مدیا گروپ»15 كه از سال 2002م. تاكنون با راه‌اندازی «رادیو آرمان»، «تلویزیون طلوع»، «شبكه تلویزیونی فارسی وان»، «شبكه تلویزیونی زمزمه»، شركت تولید موسیقی، شركت خدمات اینترنتی و... نقش مهمّی در تحقّق اهداف فرهنگی آمریكا در كشورهای اسلامی فارسی‌زبان، به ویژه ایران و افغانستان داشته است، در همایش «رسانه‌های گسترش یافته آمریكا» كه در باشگاه ملّی خبرنگاران در واشینگتن دی. ‌سی. برگزار شد، درباره اهداف خود در راه اندازی شبكه رادیویی آرمان می‌گوید:
ما در پی «تغییر اجتماعی» یا همان «social change» هستیم. كلیدواژه ما هم تأكید بر روی زنان است؛ یعنی زنان، اسم رمز حركت به سمت توسعه غربی و اصلاحات اجتماعی هستند.
او در ادامه سخنان خود تأكید می‌كند:
فكر نكنید صحبت زن و مرد به صورت دوستانه در رادیو چیز معمولی است؛ بلكه این سرآغاز تحوّل اجتماعی است كه آرام آرام حركت می‌كند، امّا مؤثّر است.ادامه مطلب در قسمت بعد


منبع:سایت موعود


:: مرتبط با: جنگ نرم ,
:: برچسب‌ها: جنگ نرم , جنگ رسانه ای , شبکه های ماهواره ای , رسانه های غربی بر علیه ایران , هدف تاسیس شبکه های ماهوراره ای ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک