تبلیغات
غبار فتنه - جنگی به اسم جنگ نرم...
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  یکشنبه 10 اردیبهشت 1391
نویسنده :  rahjo
برنامه رسانه های غربی علیه
                             جمهوری اسلامی ایران
                                                             (قسمت دوم)


تغییر فرهنگ ، قوانین حاكم بر زن و خانواده
در این قسمت بخوانید :

رسانه‌های غربی در سالیان اخیر، هجوم سنگینی را به باورها، ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی، به ویژه مباحث مرتبط با حوزه زن و خانواده آغاز كرده‌‌اند.
مهم‌ترین موضوع‌هایی كه رسانه‌های دیداری و شنیداری غرب با هدف تغییر فرهنگ و مقرّرات حاكم بر زن و خانواده در جوامع اسلامی و همچنین خدشه‌دار كردن این فرهنگ و مقرّرات در اذهان زنان اروپایی به آنها توجّه كرده‌اند،
به شرح زیر است:


1. حجاب و عفاف
2. نهاد خانواده
3. حقوق زنان

مشروح در ادامه مطلب ...1.
حجاب و عفاف
فرهنگ حجاب و عفاف، مانعی جدّی در راه گسترش فساد و تباهی در جوامع اسلامی به شمار می‌آید. ازاین‌رو، رسانه‌های نظام سلطه می‌كوشند این فرهنگ را به هر طریق ممكن، تضعیف كنند. مقام معظّم رهبری در این ‌باره می‌فرماید:
سیاست راهبردی، اساسی و بنیانی غرب بر عرضه شدن و هرزه شدن زن است. حجاب، مخالف آن است. حتّی اگر حجاب ناشی از یك انگیزه و ایمان دینی هم نباشد، با آن مخالفت می‌كنند.
رسانه‌های یاد شده، این هدف را از دو راه دنبال می‌كنند؛ یكی، ترویج فرهنگ برهنگی و ولنگاری در رابطه با جنس مخالف با پخش برنامه‌های نمایشی غیراخلاقی و مبتذل و دیگری، القای شبهه و تردید درباره فرهنگ اسلامی حجاب و عفاف در قالب خبرها، تحلیل‌ها و مستندهای جهت‌دار و شبكه‌های ویژه پخش فیلم و سریال، مانند «فارسی وان» و «من و تو 1»، راه نخست و شبكه‌های خبری و تحلیلی مانند «بی. بی. سی فارسی» و «صدای آمریكای فارسی»20 راه دوم را دنبال می‌كنند.
درباره راهكار نخست، پیش از این به اجمال سخن گفتیم. ازاین‌رو، در اینجا تنها به بررسی راهكار دوم می‌پردازیم. برنامه‌های رصد شده از دو شبكه خبری و تحلیلی ماهواره‌ای فارسی‌زبان؛ یعنی «بی. بی. سی فارسی» و «صدای آمریكا» در سال 1389 ش. نشان می‌دهد این دو شبكه در این سال، ده‌ها برنامه در قالب خبر، گزارش، مستند، گفت‌و‌گو، میزگرد و ... با موضوع حجاب و روابط زن و مرد در ایران تهیه و پخش كرده‌اند.

 شبكه‌های یاد شده در برنامه‌های گوناگون خود به طور مستمر این پیام‌ها را درباره فرهنگ حجاب و عفاف به مخاطبانشان القا می‌كنند:

- الگوی پوشش اسلامی، پاسخ‌گوی تنوّع‌گرایی و آزادی‌خواهی نسل امروزی نیست؛


ـ دختران نوجوان و جوان ایرانی به دلیل استفاده از لباس‌های تیره دچار افسردگی شده‌اند؛


ـ حجاب، مانع فعّالیت‌های تفریحی، ورزشی و حتّی علمی و آموزشی دختران است؛


ـ حجاب، عامل نقض حقوق زنان مسلمان است؛


ـ حجاب، نماد سیاسی اسلام تندرو است؛


ـ نظام اسلامی به بهانه حجاب در پی یكسان‌سازی یا كنترل اجتماعی است؛


ـ طرح‌های حكومت اسلامی برای گسترش حجاب در ایران، ناكارآمد بوده است؛


ـ الزام به حجاب، دخالت در حریم خصوصی افراد است.


 مخالفت و دشمنی رسانه‌های غربی با حجاب و عفاف زنان مسلمان تا به آنجا پیش رفته است كه بر اساس سناریویی از پیش طرّاحی شده، در یك برنامه تلویزیونی، یكی از زنان ایرانی فراری به خارج كشور را وادار می‌كنند به عنوان مخالفت با حجاب اجباری در ایران، كشف حجاب كند و روسری خود را كنار بگذارد.


2. نهاد خانواده
با توجّه به جایگاه و نقش بی‌بدیل نهاد خانواده در جوامع اسلامی، یكی از محورهای مهمّ فعّالیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای نظام سلطه به تلاش برای تضعیف این نهاد مقدّس اختصاص یافته است.
بررسی برنامه‌های شبكه‌های فیلم و سریال فارسی‌زبان نشان می‌دهد كه با هدف تضعیف نهاد خانواده، محورهای زیر در دستور كار این شبكه‌ها قرار دارد:


- ترویج خانواده‌های بی‌سامان و لجام‌گسیخته در مقابل ساختار سنّتی خانواده؛


ـ بی‌اهمّیت جلوه دادن احترام به والدین؛


ـ عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر؛


ـ هویّت‌زدایی مفهوم خانواده؛


ـ ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج؛


ـ شكستن قبح رابطه هم‌جنس‌گرایانه؛


ـ آسان جلوه دادن طلاق و شیرین نشان دادن زندگی پس از جدایی؛


ـ عادی جلوه دادن خیانت همسران به یكدیگر؛


ـ برجسته كردن جذّابیت‌های جنسی؛


ـ كم‌رنگ كردن نقش مردان در خانواده.


3. حقوق زنان
یكی دیگر از محورهای فعّالیت رسانه‌های وابسته به نظام سلطه در مقابله با جریان اصول‌گرایی اسلامی، ظالمانه و عقب‌مانده جلوه دادن احكام و مقرّرات شرعی حاكم بر حقوق و شخصیّت زن در جوامع اسلامی است.
فعّالیت شبكه‌های دیداری و شنیداری فارسی‌زبان در این ‌باره، بر محورهای زیر متّكی است:

ـ تضییع حقوق زنان در مبانی دینی ریشه دارد؛


ـ قوانین تبعیض آمیز در جوامع اسلامی، زنان را به شهروندان درجه دو تبدیل كرده است؛

ـ حدود شرعی برخلاف حقوق بشر است و باید جلوی اجرای آن گرفته شود.

گفتنی است شبكه‌های ماهواره‌ای مخالف نظام اسلامی، این محور را به طور عمده با اتّكا به اظهارنظرهای روشنفكران سكولار و تجدّدطلبان مسلمان یا مسلمانان میانه‌رو دنبال می‌كنند؛ یعنی همان گروهی كه نیكسون و «مركز سیاست عمومی خاورمیانه مؤسّسه رند»، پشتیبانی از آنها را برای مقابله با اصول‌گرایی اسلامی ضروری می‌دانند.

رسانه‌های غربی، محورهای سه‌گانه یاد شده را هم در برنامه‌های خبری، گزارشی، تحلیلی و مستند و هم در برنامه‌های نمایشی دنبال می‌كنند. در سال‌های اخیر، ده‌ها فیلم سینمایی برای ترسیم چهره‌ای خشن، نامطلوب و ظالمانه از روابط زن و مرد و ضوابط و چارچوب‌های حاكم بر این موضوع در جوامع اسلامی، تولید و ارائه كرده‌اند كه از آن جمله می‌توان به فیلم‌هایی همچون «بدون دخترم هرگز» (محصول 1991م. آمریكا)، «سنگسار ثریّا » (محصول 2004م. آمریكا)، «تسلیم» (محصول 2008 م. هلند) و «زنان بدون مردان» (محصول 2009 م. اتریش، فرانسه و آلمان) اشاره كرد.
افزون بر رسانه‌های غربی، مركزهای تحقیقاتی و بنیادهای فرهنگی مغرب‌زمین نیز تلاش گسترده‌ای را برای اثرگذاری بر فرهنگ حاكم بر زنان كشورهای ‏اسلامی، به ویژه كشور ایران، آغاز كرده‌اند كه در اینجا به برخی از آنها اشاره می‏كنیم:
بر اساس گزارش كتاب فهرست كمك‏های مالی كه در سال 2001 م. «مركز بنیادها» در آمریكا منتشر كرده است، تنها در سال‏های 1998 و 1999 م. بنیادهای فورد، راكفلر و آندرو دبلیو ملن جمعاً مبلغ 000/371/1 دلار برای مطالعه درباره حقوق بشر زنانی كه زیر لوای قوانین اسلامی زندگی می‏كنند و «حقوق بشر زنان مسلمان» اختصاص یافته و در اختیار مراكزی چون «دانشگاه ایموری» در «آتلانتا»، دانشگاه كلمبیا و برخی سازمان‏هایی كه در زمینه مسائل زنان فعّالیت می‏كنند، گذاشته شده است.


ادامه در قسمت بعد ...

منبع:سایت موعود:: مرتبط با: جنگ نرم ,
:: برچسب‌ها: جنگ نرم , برنامه رسانه های غربی , جنگ رسانه ای , هدف از تاسیس شبکه های فارسی زبان , تغییر فرهنگ توسط رسانه های غربی ,
:: لینک های مرتبط: جنگی به اسم جنگ نرم ( قسمت اول) ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک