تبلیغات
غبار فتنه - پشت پرده نا آرامی ها در سوریه چه کسانی هستند؟
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  یکشنبه 15 مرداد 1391
نویسنده :  rahjo
انتقاد شدید ایران و روسیه به تصویب قطعنامه ضد سوری


پشت پرده ناآرامی ها در سوریه چه کسانی هستند؟

بحران در سوریه همچنان ادامه دارد و با استعفای کوفی عنان به نظر می رسد طرح وی عملا با شگست مواجه شده است.

شکستی که دست مایه غرب و آمریکاست تا از اوضاع سوریه به بهترین نحو بهره برداری کنند.


ادامه مطلب ...

 
بحران در سوریه همچنان ادامه دارد و با استعفای کوفی عنان به نظر می رسد طرح وی عملا با شگست مواجه شده است.

شکستی که دست مایه غرب و آمریکاست تا از اوضاع سوریه به بهترین نحو بهره برداری کنند.

اما همزمان با استعفای کوفی عنان از ماموریت ویژه‌اش در سوریه ، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه غیر الزام‌آور ضد سوریه را که عربستان سعودی مطرح کرده بود به تصویب رساند تا غرض ورزی ها در خصوص سوریه تکمیل شود.

مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن از شکست شورای امنیت در اقدام برای متوقف کردن درگیری‌ها در سوریه انتقاد کرده و استفاده دولت سوریه از سلاح سنگین را نیز محکوم کرد.

البته این قطعنامه هیچ اشاره‌ای به استفاده گروهک‌های مسلح مختالف سوری در استفاده از سلاح‌های سنگین و کشتار مردم مناطق مختلف نکرده است.

این قطعنامه که توسط عربستان سعودی مطرح شده است با حمایت کشورهای عربی همسو با عربستان و کشورهای غربی مواجه شد تا وضعیت سوریه همچنان بحرانی بماند.

گفتنی است ، این قطعنامه که الزام آور نبوده و هدف آن فقط افزایش فشارها بر رئیس جمهور سوریه است با ۱۳۳ رای موافق همراه بود و ۱۲ کشور از جمله ایران، چین و روسیه به آن رای مخالف دادند. ۳۳ کشور نیز در زمان رای گیری غایب بودند.

اما تصویب این قطعنامه، واکنش های تندی از سوی مقامات روسیه و ایران به دنبال داشت.

"ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که این کشور متاسف است که مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای در مورد سوریه به تصویب رسانده است، چرا که این سند کمکی به حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه در این کشور نخواهد کرد.

به گزارش فارس، چورکین گفت: هیئت روسی با تصویب این سند مخالفت کرد، برای اینکه قطعنامه مورد نظر تنها باعث تشدید وخامت اوضاع در سوریه شده، طرفین مناقشه در این کشور را به سمت گفت‌وگو تشویق نکرده و در مجموع کمکی به حل و فصل بحران سوریه در جهت منافع ملت آن نکرده است.

از سوی دیگر مقامات ایران نیز به این قطعنامه واکنش نشان دادند.سفیر و معاون نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد با بیان اینکه روشن است چه کسی در پشت تسلیح و تامین مالی گروههای مسلح وتروریست در سوریه قرار دارد، تاکید کرد برخی از این کشورها متاسفانه جزء بانیان قطعنامه علیه سوریه هستند .اسحاق آل حبیب سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه مجمع عمومی این سازمان که برای بررسی قطعنامه علیه سوریه برگزار شده بود ، از تلاش کشورهای غربی برای به شکست کشانیدن ماموریت و طرح کوفی عنان انتقاد کرد و تداوم مسیر طرح کوفی عنان و تلاش برای یافتن راه حل غیر خشونت آمیز را تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی در مورد سوریه دانست .سفیر و معاون نمایندگی کشورمان قطعنامه مطرح شده علیه سوریه را انحراف از تلاشهای بین المللی برای حل و فصل بحران سوریه و فاصله گیری با اصول مندرج در منشور ملل متحد و قوانین بین المللی که مداخله در امور دولتهای حاکم را منع می کند ،ارزیابی کرد .اسحاق آل حبیب با اشاره قطعنامه مطرح شده علیه سوریه ،تصریح کرد : این قطعنامه نمی تواند نتایج مصیبت بار انواع مداخله خارجی در سوریه را از بین ببرد و اینگونه مداخله ها و ارسال سلاح و تجیزات پیشرفته برای گروههای مخالف در سوریه ،بحران در این کشور را تشدید می کند.

وی اضافه کرد: این قطعنامه همچنین نمی تواند گروههای مسلح و تروریست به رهبری گروههای افراطی تروریستی را پاسخگوی اعمالشان نماید و همچنین مداخله خارجی و اقدام به خشونت توسط تروریستها در سوریه را محکوم نمی کند .

به این ترتیب تنش ها در خصوص سوریه بالا گرفته و این در حالی است که همزمان با استعفای عنان و تصویب قطعنامه ضد سوری، رسانه‌های غربی پرده از طرحی بزرگ در آمریكا برداشتند كه بر اساس آن اوباما فرمانی سری به همه اركان دولت این كشور برای كمك به براندازی دولت سوریه صادر كرده است.

به گزارش رویترز، به گفته مقامات مطلع از پرونده سوریه در دولت آمریکا، «باراک اوباما» این فرمان را برای حمایت از شورشیانی که برای سرنگون کردن حکومت سوریه تلاش می‌کنند، صادر کرده است تا به این ترتیب عامل اصلی درگیرها در سوریه مشخص شود.

گفتنی است، در ماه های گذشته نیز اعلام شده بود که آمریکا به‌واسطه فشار کشورهای عربی وغربی مذاکره مخفیانه با شورشیان سوری را آغاز و اقدام به ارسال تجهیزات نظامی از جمله موشک های زمین به هوا به شورشیان سوری نموده است.:: مرتبط با: خارج از مرز!(خارجی) ,
:: برچسب‌ها: بحران سوریه , پشت پرده بحران سوریه , اوضاع سوریه , قطعنامه ضد سوری ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک