تبلیغات
غبار فتنه - حرف های نگفته آقای هاشمی!
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  سه شنبه 21 تیر 1390
نویسنده :  rahjo

"بنده هیچ‌گاه به‌ خصوص در تحولات و حوادث اخیر كشور سكوت نكرده و همواره حرفم را زده و می‌زنم اما بنای دعوا و تشدید اختلاف ندارم..."به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز، دوران دانشگاه و دانشجویی را فرصت سؤال و پرسش دانشجویان خواند و تأكید كرد: دانشجو تا پرسش و شك نكند، به یقین نخواهد رسید.

وی تصریح كرد: متأسفانه برخی جریان‌های افراطی در حوزه و دانشگاه، فضایی را به وجود آورده‌اند كه جسارت پرسش و سؤال از دانشجویان و طلاب سلب شده و این امر نشاط علمی و سیاسی را در جامعه تضعیف می‌كند.


در ادامه مطلب بخوانید:

  • هیچ‌گاه سكوت نكرده‌ام اما بنای دعوا و تشدید اختلاف‌ ندارم....
  • «بنی‌صدر» مجلس را در رأس امور نمی‌دانست....
  • ‌همبستگی ملی و تألیف قلوب تنها از عهده شخص آیت‌الله خامنه‌ای برمی‌آید
  • بدیلی برای شخص آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان ولی فقیه نمی‌شناسم....

* هیچ‌گاه سكوت نكرده‌ام اما بنای دعوا و تشدید اختلاف‌ ندارم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری گشایش سیاسی و رسانه‌ای پس از جنگ تحمیلی، بسته‌شدن فضای پرسش و انتقاد را به نفع كشور ندانست و گفت: باید اجازه داد به ‌خصوص در مقطع كنونی جوانان، دانشجویان و آحاد مردم پرسش‌های خود را مطرح و پاسخ‌های مناسب و منطقی دریافت كنند، چرا‌‌كه اگر این سؤالات از سوی ما پاسخ مناسب دریافت نكند، جواب خود را از منابعی دریافت خواهند كرد كه احتمال انحراف نیز در آن وجود دارد.


هاشمی رفسنجانی در ادامه جلسه، در پاسخ به پرسش دانشجویی مبنی بر طولانی شدن سكوت وی نسبت به تحولات كشور، اظهار داشت: بنده هیچ‌گاه به‌ خصوص در تحولات و حوادث اخیر كشور سكوت نكرده و همواره حرفم را زده و می‌زنم اما بنای دعوا و تشدید اختلاف ندارم، چرا‌كه تشنج، اختلاف و درگیری را به خصوص در مقطع كنونی كه از همه سو تهدید می‌شویم و نیاز مبرم به وحدت داریم، مضر به حال نظام و كشور می‌دانم.


وی در پاسخ به سؤال دیگری، ارتباط خود با مقام معظم رهبری را بسیار خوب و همدلانه توصیف كرد و گفت: این به معنای این نیست كه در مواردی هم اختلاف سلیقه‌ای وجود ندارد اما همواره سعی كرده‌ام مسائل را تا حدّ توان با رایزنی و گفت‌و‌گو با ایشان و تأثیرگذاران نظام حل كنم و بر فضای التهاب و درگیری نیفزایم و البته در نهایت تابع نظر ایشان هستم.


* «بنی‌صدر» مجلس را در رأس امور نمی‌دانست


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش یكی از دانشجویان مبنی بر اینكه چه شرایطی منجر به رأی عدم كفایت سیاسی مجلس به بنی‌صدر شد، مهم‌ترین دلیل این امر را ایستادگی وی مقابل قانون و رهنمودهای حضرت امام(ره) دانست و خاطرنشان كرد: بنی‌صدر علی‌رغم تأكیدات حضرت امام(ره)، مجلس را در رأس امور نمی‌دانست و اختیارات فوق قانون طلب می‌كرد؛ به‌گونه‌ای كه در اواخر ریاست جمهوری او، گاهی قوانین برای اجرا توسط رئیس مجلس ابلاغ می‌شد.


* بدیلی برای شخص آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان ولی فقیه نمی‌شناسم


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به پرسشی درباره راه‌های خروج كشور از وضع سیاسی كنونی، انزوای جریان‌های افراطی و تندرو و به حاشیه راندن آنان را گام نخست ایجاد تغییر و تحولات مثبت در جامعه خواند و تأكید كرد: در وضعیت كنونی بدیلی برای نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه و نیز شخص آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان ولی فقیه در كشور نمی‌شناسم.


وی تصریح كرد: معتقدم اعتماد متقابل میان مردم، فعالان سیاسی و رسانه‌ای با نظام كارگشا و حلال مشكلات خواهد بود و در گام‌های بعدی برگزاری انتخابات آزاد مجلس و ریاست جمهوری با حضور واقعی تمامی جناح‌ها و گروه‌های دلسوز و معتقد به نظام و قانون اساسی می‌تواند به خروج از اوضاع كنونی كمك كند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح سیستم اداره كشور و قوانین معیوب را گام‌های میان‌مدت و بلندمدت برای افزایش كارآمدی نظام و توسعه سیاسی و اقتصادی كشور دانست و تأكید كرد: با حسن‌ نیتی كه در مقام معظم رهبری سراغ دارم، ان‌شاءالله فضای كشور به سوی وحدت، همبستگی و تألیف قلوب پیش خواهد رفت، چرا‌كه این كار تنها از عهده ایشان برمی‌آید.


در ابتدای این جلسه، حامد خوبیاری دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز با ارائه گزارشی از نحوه شكل‌گیری این انجمن و فعالیت‌های آن طی سالیان اخیر، به موانع پیشِ‌روی تشكّل‌ها و دانشجویان طی چند سال گذشته پرداخت و گفت: امنیتی كردن فضای سیاسی دانشگاه نه تنها كمكی به حل مشكلات كشور نخواهد كرد بلكه نخبگان را از ابراز نظرات و چاره‌جویی برای برون‌رفت از بحران‌ها مأیوس خواهد كرد.


همچنین چند تن از حاضران به نمایندگی از جمع حاضر، با طرح سؤالاتی پیرامون تحولات كشور پس از انقلاب اسلامی و نیز حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری خواستار پاسخگویی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و ارائه راهكار از جانب وی برای برون‌رفت از وضع حاضر شدند.آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک