تبلیغات
غبار فتنه - تناقض گویی های اصلاح طلبان
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  سه شنبه 28 تیر 1390
نویسنده :  rahjo
تناقض‌گویی اصلاح‌طلبان؛ تاكتیك یا نشانه سردرگمی؟؟؟

یكی از چهره‌های موسوم به اصلاح‌طلبان در اظهارات اخیر خود درباره حضور در انتخابات، شرایط سیاسی كشور را به گونه‌ای توصیف كرده كه گویی امكان ورود به انتخابات از اصلاح‌طلبان گرفته شده است.

وی در این رابطه گفته است: ‌«در سال‌های اخیر چندین هزار ساعت علیه جریان اصلاح‌طلبی سخن پراکنی شده و تهمت‌های شگفت‌انگیزی به اصلاح‌طلبان و منتقدان زده شده، ولی هیچگاه مجال پاسخگویی به آنها ایجاد نشده است. با این حال چگونه می‌توان انتظار داشت که در انتخابات شرکت کنند و تن به چنین رقابتی بدهند؟ اگر جریان رقیب معتقد به برگزاری یک انتخاب عادلانه است، باید خیلی پیش از این فرصت را آماده می‌كرد.»

در ادامه مطلب بخوانید:

وی اقدامات دو سال اخیر موسوی و كروبی را «خرابكاری» و «بزرگترین خیانت به اصلاح‌طلبان» می‌شمارد...
طرح یک تحلیل درباره عملكرد انتخاباتی و تبلیغاتی اصلاحات در آینده:

  • كشتی اصلاح طلبان  در دریای رقابت‌های سیاسی دچار حادثه شده است و غرق شدن یا رسیدن آنان به ساحل نجات فعلاً معلوم و مشخص نیست....
  • بزرگ‌ترین تهمت و شایعه در طول تاریخ انقلاب، سال 88 توسط برخی از اصلاح‌طلبان و داعیه‌داران اصلاح‌طلبی علیه جبهه اصولگرایان‌زده شد .....

یكی از چهره‌های موسوم به اصلاح‌طلبان در اظهارات اخیر خود درباره حضور در انتخابات، شرایط سیاسی كشور را به گونه‌ای توصیف كرده كه گویی امكان ورود به انتخابات از اصلاح‌طلبان گرفته شده است.

وی در این رابطه گفته است: ‌«در سال‌های اخیر چندین هزار ساعت علیه جریان اصلاح‌طلبی سخن پراکنی شده و تهمت‌های شگفت‌انگیزی به اصلاح‌طلبان و منتقدان زده شده، ولی هیچگاه مجال پاسخگویی به آنها ایجاد نشده است. با این حال چگونه می‌توان انتظار داشت که در انتخابات شرکت کنند و تن به چنین رقابتی بدهند؟ اگر جریان رقیب معتقد به برگزاری یک انتخاب عادلانه است، باید خیلی پیش از این فرصت را آماده می‌كرد.»

این اظهارنظر در حالی از سوی دبیركل مجمع نیروهای خط امام‌(ره) مطرح می‌شود كه در طرف دیگر میدان اصلاحات، علمدار دوم خردادی‌ها یعنی سید محمد خاتمی، حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی به هر قیمت را لازم و ضروری می‌داند. وی ضمن آنكه اقدامات دو سال اخیر موسوی و كروبی را «خرابكاری» و «بزرگترین خیانت به اصلاح‌طلبان» می‌شمارد، معتقد است كه با ایجاد اختلاف میان اصولگرایان و با دامن زدن اختلافات میان این طیف سیاسی رقیب، می‌توان به موفقیت رسید.

وجود این تناقض‌ها در جبهه اصلاحات كه پس از فتنه 88 و حوادث پس از آن به اوج رسید، اینك با نزدیك شدن به عرصه انتخابات به نظر می‌رسد كه شدت مضاعفی یافته است و اختلاف و ناهماهنگی میان اصلاح‌طلبان شاخص، لااقل در ظاهر به وضوح دیده می‌شود. این تناقض‌ها البته می‌تواند محتوای یك تحلیل درباره عملكرد انتخاباتی و تبلیغاتی اصلاحات در آینده باشد: ‌

1- از یك منظر اصلاً عجیب نیست كه در شرایط فعلی با توجه به حوادث پس از فتنه شاهد دو دستگی و چند دستگی در جبهه اصلاحات باشیم. این اختلافات البته در سطوح پایین اگر باشد طبیعی است و نیز طبیعت فعالیت سیاسی در گروه‌ها و احزاب سیاسی مختلف است. اما در میان اصلاح‌طلبان آنگونه كه شاهدیم از حد و حدود طبیعی خارج شده است؛ به گونه‌ای كه یكی از آنان راه ورود به انتخابات را بسته می‌بیند و دیگری در نظری كاملاً مخالف ورود به انتخابات را به هر قیمتی لازم می‌داند و از هم اكنون صحبت‌ها و سخنرانی‌های خود را كه بوی تبلیغات و انتخابات از آن بلند می‌شود، آغاز كرده است. دیگرانی هم در این طیف سیاسی وجود دارند كه یا برای ورود به انتخابات شرط و شروط می‌گذارند یا از هم‌اكنون قصد تحریم و شایعه سازی در این زمینه را دارند. بر این مبنا می‌توان نتیجه گرفت كه كشتی آنان در دریای رقابت‌های سیاسی دچار حادثه شده است و غرق شدن یا رسیدن آنان به ساحل نجات فعلاً معلوم و مشخص نیست و برای پاسخ به این سؤال باید آینده را نظاره‌گر بود.

2- اگر وجود این تناقض‌ها، برنامه‌ریزی و یك تاكتیك برای ورود به عرصه انتخابات باشد، زوایای دیگری از نشست‌های پنهان اصلاح‌طلبان با یكدیگر پیدا می‌شود؛ نشست‌هایی كه ریشه در گذشته دارد و با عنوان «تقسیم نقش‌ها» برای مردم شناخته شده است. هر كدام نقشی را بر عهده می‌گیرند تا با اجرای آن، نیروها و آرا را از هر طیف و سلیقه‌ای گرد خود جمع آورند.

اما اظهار نظر‌هادی خامنه‌ای از جهات دیگر نیز قابل بررسی است. وی مدعی شده است كه طی چند سال اخیر تهمت‌های فراوان و شایعه پراكنی گسترده علیه اصلاح‌طلبان بوده است و این یكی از دلایلی است كه مسیر ورود اصلاح‌طلبان به عرصه انتخابات را می‌بندد. در برابر این ادعا باید گفت: ‌

اولاً: بزرگ‌ترین تهمت و شایعه در طول تاریخ انقلاب، سال 88 توسط برخی از اصلاح‌طلبان و داعیه‌داران اصلاح‌طلبی علیه جبهه اصولگرایان‌زده شد و آن شایعه تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری بود كه با تهمت به اصولگرایان همراه شد. این البته نتیجه توهمی بود كه عده‌ای از اصلاح‌طلبان خصوصاً میرحسین موسوی در سر خود پرورانده بودند. عبارات دیگری چون «خشونت طلب»، «اقتدارگرا»، «تمامیت خواه» و... كه در حوادث پس از فتنه 88 توسط سایت‌های حامی اصلاحات به كار برده شد نیز با نیتی بود كه ابتدا و انتهای آن به اصولگرایان گره می‌خورد.

حال آنكه واقعیت چیز دیگری بود و عده‌ای قصد داشتند با تغییر اسناد، خود را حق و طرف مقابل را باطل جلوه دهند. بنابراین اگر قرار باشد به بهانه تهمت‌ها و شایعات، مسیر ورود به انتخابات را برای خود مسدود بنگریم، اصولگرایان در اولویت قرار دارند و ادعاهای اصلاح‌طلبان با این بهانه‌ها تنها در حد مظلوم‌نمایی كاذب می‌گنجد.

ثانیاً: اگر دبیركل مجمع نیروهای خط امام‌(ره) مدعی آن است كه سیل تهمت‌ها و شایعات علیه اصلاح‌طلبان فرصت رقابت سیاسی و حتی مجال پاسخگویی را هم از آنان گرفته است، چرا به چند نمونه از آن تهمت‌ها و شایعاتی كه موجب ناراحتی او شده است، اشاره نمی‌كند تا طبق مستندات مشخص شود كه آیا آن موارد در حد شایعه است یا واقعیتی كه عده‌ای قصد انكار آن را دارند؟
ضمناً اگر آن موارد شایعه است چه كسی مجال پاسخگویی را از اصلاح‌طلبان گرفته است در حالی كه اصلاح‌طلبان در هر محل و مجلسی كه اراده كنند، آزادانه سخنرانی می‌كنند و حتی از سیل تهمت‌ها علیه خود به مردم خبر می‌دهند و شرایط ورود خود به انتخابات را بازگو می‌نمایند؟
:: مرتبط با: اخبار فتنه ,
:: لینک های مرتبط: موج رهروان ولایت ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک