تبلیغات
غبار فتنه - بذار پاتون به اونور برسه ...
 
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
 
تاریخ :  دوشنبه 4 مهر 1390
نویسنده :  rahjo
نمك نشناسی دو جاسوس آمریكایی
جام جم آنلاین: دو آمریكایی جاسوس پس از مدتی كه در ایران خوردند و خوابیدند،هفته‌ی گذشته با پادرمیانی پادشاه عمان و وثیقه‌ای كه این كشور برای آزادی این دو جاسوس پرداخت كرد آزاد شدند تا پس از بازگشت به آمریكا در یك كنفرانس مطبوعاتی هر آنچه كه دلشان می‌خواهد بگویند و دولت ایران را نبخشند؟!


ادامه مطلب >>>

بی بی سی از نشست خبری این دو جاسوس آمریكایی پس از بازگشت به كشورشان نوشته است:جاشوا فتال و شین باوئر، دو آمریکایی محکوم شده به ورود غیرقانونی و جاسوسی در ایران که روز چهارشنبه هفته گذشته در ازای پرداخت وثیقه یک میلیون دلاری آزاد شدند، نسبت به آنچه در زندان ایران بر آنها گذشته "ابراز خشم" کردند.

این دو آمریکایی که پس از بیش از دو سال، روز یکشنبه ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) ساعاتی پس از ورود به نیویورک در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردند، مدعی شدند که فریادهای زندانیانی را شنیده اند که مورد "ضرب و شتم" قرار می گرفتند.

جالب است كه یك خبرنگار در میان آن همه خبرنگار حاضر در نشست خبری به خود جرأت نداده و نپرسیده است كه چطور ممكن است چنین كاری را با شما بكنند و سپس شما را علیرغم حكم 8 سال زندان زودتر از موعد آزاد كنند و با علم به این كه شما قطعا این رفتارادعایی را به رسانه‌های خود گزارش خواهید داد؟! كدام دولت و نظام اینگونه رفتار می‌كند؟!

هر چند اینگونه ادعاهای دروغ مسبوق به سابقه است، سارا شورد همكار این دو جاسوس آمریكایی نیز چنین ادعاهایی را مطرح كرده بود و یا سربازان انگلیسی كه به حریم آب‌های جمهوری اسلامی ایران تجاوز كرده و توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شده بودند پس از آزادی با كت و شلوار نو و دریافت هدایای آنچنانی پس از بازگشت شروع به سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران كردند.

آنها در بخش مقدماتی کنفرانس مطبوعاتی خود ادعا کردند:"حالا که آزاد شده ایم، شاید برخی بپرسند که آیا دولت ایران را برای آنچه با ما کرده می توانیم ببخشیم؟ جواب ما این است که‌چطور می توانیم دولتی را ببخشیم که به زندانی کردن تعداد زیادی از افراد بی گناه و زندانیان عقیدتی اقدام می کند؟ این مردم ایران هستند که متحمل فشارهای سنگین می شوند و دولتی بی رحم که احترامی برای حقوق بشر قائل نیست را بالای سر خود دارند."

این دو آمریکایی در باره حقوق فردی‌شان به عنوان یک زندانی مدعی شدند: "در تمام مدتی که در بازداشت بودیم تنها موفق شدیم ۱۵ دقیقه از طریق تلفن با خانواده هایمان صحبت کنیم و یک ملاقات کوتاه با مادرانمان داشتیم. برای اینکه بتوانیم نامه هایی که از طرف عزیزانمان ارسال می شد را دریافت کنیم، ناچار بودیم که اعتصاب غذا کنیم. خیلی از اوقات، فریاد زندانیان دیگر را می شنیدیم که موردضرب و شتم قرار می گرفتند اما ما واقعا کاری برای کمک کردن به آنها نمی توانستیم انجام بدهیم".

به گزارش جام جم آنلاین در حالی كه ایرانی‌های بسیاری در زندان‌های آمریكا در شرایط وخیم و ناهنجار به سر می‌برند این دو جاسوس آمریكایی پس از آزادی از زندان نسبت به آنچه در زندان ایران بر آنها گذشته "ابراز خشم" کرد‌ه‌اند!

یكی از زندانیانی كه همچنان در زندان‌های آمریكا مورد شكنجه قرار می‌گیرد شهرزاد میر قلی خانی است.

شهرزاد میرقلی‌خان شهروند ایرانی كه بی‌گناه از سال ۲۰۰۷ در امریكا زندانی است، پیش از این اعلام كرده بود كه در زندان آمریكا تحت شكنجه قرار گرفته است.

وی درباره شكنجه خود در زندان آمریكا گفته بود "دولت امریكا برای انجام كاری مربوط به امور دولتی از من دعوت كرد، آنان حتی برای من بلیط گرفتند ولی در فرودگاه به من دستبند زدند و زندانی‌ام كردند و به هر شكل ممكن به شكنجه من پرداختند. "

میرقلی‌خان كه در زمان دستگیری تنها ۲۶ سال داشت، با این‎كه مادر دو كودك است، از سه سال پیش تا كنون در زندان امریكا به سر می‌برد.
:: مرتبط با: خارج از مرز!(خارجی) ,
:: برچسب‌ها: دو تبعه آمریکایی , کنفراس خبری , نمک نشناسی دوآمریکایی ,
:: لینک های مرتبط: منبع : جام جم آنلاین ,
آنطورى كه ما ملت خودمان را تجربه كرده‌ایم، آنطورى كه لطف و فضل الهى را مكرر آزموده‌ایم، این ملت در این نوبت هم مثل نوبتهاى قبل، مشت محكمى به دهان دشمن خواهد زد. مردم به توفیق الهى در این انتخابات یك آزمون افتخارآمیز دیگرى را به صحنه خواهند آورد و بر افتخارات خودشان خواهند افزود. این، لطف الهى است؛ ان‌شاءاللّه تحقق پیدا خواهد كرد.

مقام معظم رهبری- 25/2/92
  :: مدیر وب سایت : rahjo
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

********لــوگـــوی دوســــــتان********
تکاور 114

 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
معببر سایبری فندرسک